I Believe You!-1.Kapitolka

3. prosince 2011 v 10:59 |  I Believe You
Jo!Jak jsem psala na FB!Tahle povídka je divná,lae já se nudím!Jo a jinak...Chci tu komenty :)

1.Kapitolka
Where will you go for your next holiday-Spain,Florida?
Many people believe tahat soon we will take holidays in space.A Japanese company has got plans to build a hotel there.The hotel will look like a giant bicycle wheel,but inside it will be like a normal hotel with restaurants,a gym and things like that...
Grrr!Angličtina je ták složitá,teď,když odešla naše stará učitelka je čím dál tím složitější máme nějakou úplnou blbku a vůbec...S Annie jí říkáme Buzíková xD...Zřejmě je to učitelkou,nebo mnou,což je oboje možnost,ale poslední dobou,když pořád myslím na to,jak jsem zoufalá ohledně kluků.Jedinej,kdo je asi tak stejně zoufalej jak já je Annie,ani jedna jsme ještě neměla kluka a ostatní holky ze třídy,ač jsou mladší,jich už vystřídali spoustu.Rodiče taky pořád nejsou doma a ségra,ta furt lítá někde s kamarádkama,nebo tím svým.Další příklad,ona je o rok a půl mladší než já a už je asi...Je to hodně dlouho,ve šťastném vztahu.Jenom já pořád nic.No tak holka!Seber se!Pane Bože né,já nehci zůstat do smrti nezadaná!No nic,půjdu se projít do parku,snad tam příjdu na jiné myšlenky.
Když jsem přišla do parku,bylo tam tolik šťastných lidí,skoro všichni v párech.Až na jednoho kluka.Měl krásné černé vlasy a okouzlující oči.Najednou se na mě usmál.Cítila jsem,jak rudnu a radši jsem sklopila zrak.Poodešla jsem dál,přesněji k lavičce,která byla jednou z prázdných a posadila se tam.Se smutkem v očích jsem se dívala na všechny ty šťastné páry.Cítila jsem,jak mi z očí tečou slzy,tak jsem si dala čelo na kolena,aby za mnou nikdo nepřišel,že co se mi stalo.Najenou jsem ucítila,jak mě někdo pohladil ve vlasech.Zvedla jsem oči.Byl to ten kluk,z očí mi začali téct další a další slzy a on se na mě jen povzbudivě usmál a zeptal se "Čopak sa ti stalo,že plačeš?" aha,tak slovák. Odvrátila jsem od něj hlavu,přesně tohle mi scházelo,aby se mě někdo ptal,proč brečím.Vždyť jsem to sama ani pořádně nevěděla "Prepáč,nechcel som." omlouval se a snažil se o konverzaci "Ne,ty za to nemůžeš." řekla jsem a vstala jsem z lavičky.On mě ještě chytil za ruku.Neměla bych mu věřit,třeba je to úchyl,nebo tak něco...Nevypadal na to,ale přece jenom,vždyť úchyl nebo tak něco,nemusí vypadat jako nebezpečný.Přece jenom,jsem ve 13-ti nechtěla skončit někde zakopaná.Ne!Nesmím mu věřit. "Nemusíš sa ma báť,nie som úchyl." Řekl shovívavě.Momentíček,on mi snad vidí do hlavy,nebo to bylo na mém 'trošku' vyděšeném obličeji poznat?!?Radši,než abych zůstala někde zamilovaně civět do blba,jsem utekla domů.Najednou jsem uviděla sousedku,jak se dívá z okna,tak jsem běžela k níprotože to hold bylo blíž.Byla jsem tam asi minutu a najednou někdo zvonil.Slyšela jsem hlasy,byl to hlas toho slováka a naší sousedky,do prčic,on to je snad vážně úchyl.Ale úchylové nebývají tak krásní.
"Nebežala sem také dievča?Strednodlhé vlasy,s hnedými očami a s hnedou bundou?"ptal se. "Jo,vy myslíte naši Johanku?Tak ta sem teď přiběhla,ale můžu se zeptat,proč ji potřebujete?"prozradila sousedka. "Niečo som jej chcel povedať,viete ona sa mi velmi páči a neviemči by som vám to mohol povedať,ale veríte v lásku na prvý pohľad?Mysliem,že som ju práve zažil,ale nie som si istý."řekl a mě to dojalo.Šla jsem trošku blíž,tak,abych viděla na sousedku,ale zároveň jsem se snažila být skrytá jeho pohledu. "Mohu ještě vědět,jak se jmenujete?"zeptala se ho sousedka. "Roman.Roman Birkuš."odpověděl jí.Najednou se mi podíval do očí,i přes,tu snahu,kterou jsem vynaložila na to,abych nebla spatřena.Já jsem jen sklopila ty své,ale pořád jsem cítila,jak se na mě dívá.Jak mě propaluje pohledem."A možete mi eště povedať,aků školu navštěvuje?"zeptal se a sousedka mu hned podala informace.Ty jo,ta baba je fakt k ničemu.Řekne všechno co ví.A pěkně jí to tu smrdí,asi omdlím.No,radši půjdu,ale zase ve dveřích ještě pořád stojí Roman...No,tak!Přece nejsem bábovka,je to jenom kluk!Seber sakra tu odvahu!Nakonec jsem se přeci jen odhodlala a prošla dveřmi "Nashledanou!"zavolala jsem na sousedku na schodech.Roman se po mě otočil a v jeho očích bylo vidět,jak moc ho mrzí,že s ním nechci mluvit,nebo,že se ho bojím.To ale nemohl vědět!Za sebou jsem slyšela hlas sousedky "Víte,ona je taková divná,pořád brečí,s nikým nemluví,ze školy chodí včas,což je v jejím věku zázrak,kamarádku má jen jednu a ta je na tom tejně jako ona.Pane Birkuš,říkám vám,ta holka je divná.To i dřív mysleli o té její sestře že je divná,Johanka bývala takové neposedné malé děvčátko,měla spustu kamarádek a pořád se usmívala,tak tomu bylo do loňska.pak co se začala bavit s tou její nejlepší kamarádkou,zěnila se.Začala se malovat,začala pořád brečet a takovéhle věci.Ti mladí jou prostě divní." "A neviete čo sa jej mohlo stať,že na dennom poriadku ma plakať?"ptal se Roman,dál už jsem rozhovor poslouchat nemohla,zabouchla jsem za sebou dveře od bytu a odešla do pokoje,kde jsem zapnula počítač.Hned jsem si do vyhledávače na Facebooku zadala Roman Birkuš.Vyhledat.Ježiš,to bude zas nějaký narcis,pomyslela jsem si podle profilovky.Najedou mě něco přinutilo kliknout na PŘIDAT DO PŘÁTEL,a nic by mě v tu chvíli nedonutilo zrušit tu žádost.Pak jsem i lehla na postel a pustila si písničky,ty co poslouchám poslední rok pořád,ty smutné romatické.Když jsem okolo 22:00 najela a FB,zjistila jsem,že Roman mojí žádost přijal a je online!Akorát si aktualizoval status.Čopak vyzerám ako úchyl? Napsal do něj.Že by kvůli mě?Ne!Určitě to není kvůli mě.Najednou mi biknul chat.
R:Čauko :) Mám mu odepsat?
J:Ahoj Jo,odepsala jsem,co to?
R:Ako sa darí?
J:Nijak...Co u tebe?
R:Cítím sa hrozne previnile...
J: ... proč?
R: Neviem...Taký pocit...
J:Aha...
R:Do akej školy chodíš? Na tohle jsem mu nechtěla odepisovat...
J:Ahoj!Musím... Offline...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miška Miška | Web | 3. prosince 2011 v 12:05 | Reagovat

mě se to líbííí :) chci další

2 tinushqaaa tinushqaaa | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 12:14 | Reagovat

krásna poviedka !! :) ... dúfam, že ďalší diel bude čo najskôr :)
inak .. na mojom blogu je nová jednorázovka s názvom Ľúbim ťa v hlavnej úlohe s Romanom Birkušom :)

3 Tynka09 Tynka09 | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 12:42 | Reagovat

Super! Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál! Podle mě na ní bude čekat před školou...:-D Honem pokračování! ;)

4 pajik pajik | 10. prosince 2011 v 20:03 | Reagovat

mooooc pěkné :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Hudba je bezpečná droga. Pôsobí viacmenej tak, ako sa dá čakať. Myslím, že ten báječný pocit z nej prichádza na každého. Je to len rytmus a pohyb...